• Pravidla a podmínky

Váš pobyt v Long Story Short

Pro Váš příjemný pobyt v hostelu Long Story Short si prosím přečtěte následující informace. Přijetím našich podmínek při dokončení rezervace stvrzujete, že jste si je přečetli a souhlasíte s nimi. Vždy si zkontrolujte všechny podrobnosti Vaší rezervace, abyste se ujistili, že uvedené údaje jsou správné. V souladu se standardními postupy cestovního ruchu v České republice jsou platné následující stornovací podmínky.

Individuální stornovací podmínky

Storno více než 48 hodin před příjezdem: 0 % částky
Storno méně než 48 hodin před příjezdem: 100 % částky za první noc
Neohlášené storno: 100 % částky za celou rezervaci 

Storno akceptujeme pouze písemnou formou na email: reception@longstoryshort.cz. Můžete nás kontaktovat telefonicky, přesto požadujeme informaci o stornu ubytování zaslat emailem. Vaše storno potvrdíme také emailem, tím se stává akceptovaným a platným. Pokud byste od nás toto potvrzení nedostali, znamená to, že k nám Váš požadavek na storno nedoputoval! Raději si ponechte kopii stornovacího emailu pro případ, že bychom ji potřebovali ukázat.

Stornovací podmínky nevratných sazeb - (Non-Refundable rates)

V případě, že zvolíte non-refundable rezervaci, bude částka za rezervaci stržena ihned z Vaší kreditní karty a nebo Vás budeme informovat o možnostech placení. Tohoto tarifu se netýkají běžné stornovací podmínky a platba za rezervaci je nevratná.

Skupinové stornovací podmínky - Skupiny v počtu 10 lidí a více

Storno méně než 4 týdny před příjezdem: 50 % z celkové částky
Storno méně než 1 týden před příjezdem: 100 % celkové částky

Rezervace

Pro rezervaci skupiny 10 a více osob nás kontaktujte na reception@longstoryshort.cz
Skupinové rezervace provedené jen přes náš rezervační systém nemusí být přijaty!
Toto platí i v případě, že provádíte více jednotlivých rezervací pro skupinu.
Potřebujete-li udělat rezervaci přesahující 14 dnů, kontaktujte nás také na reception@longstoryshort.cz.
Náš rezervační systém skupinové a dlouhodobé rezervace nemusí přijmout. Tyto rezervace se odvíjí od aktuální dostupnosti a pojí se s nimi i rezervační záloha ve výši 50 % z celkové částky a zvláštní stornovací podmínky.

Žádné výměny mezi pokoji a postelemi! Jak byste se cítili, kdyby zrovna někdo vyskočil z Vaší postele? Proto schvalujeme rezervace, u kterých dochází ke změně pokoje, pouze z důvodu nízké dostupnosti.

Naše postele jsou jednolůžkové a postele se u nás nesdílí. Každý host má svou jednu postel.
Věkové omezení sdílených pokojů: sdílené pokoje mohou obývat pouze hosté ve věku 1849 let. 

Děti mohou obývat sdílené pokoje pouze v doprovodu svých rodičů nebo zákonných zástupců a jen když pokoj nebude obývat nikdo jiný. Rodiny s dětmi si mohou pro své vlastní pohodlí rezervovat soukromý pokoj.

Soukromý pokoj využíváte exkluzivně vy, i když je v něm třeba i více postelí, než jste si zarezervovali.

Rezervace více postelí ve sdílených pokojích negarantuje, že budete ubytováni ve stejném pokoji. Malým skupinám doporučujeme zarezervovat si jeden z našich soukromých pokojů nebo nás můžete kontaktovat ohledně rezervace sdíleného pokoje pro soukromé účely. Požadavek na využití sdíleného pokoje pro soukromé rezervace negarantuje jeho poskytnutí. Jeho poskytnutí bude potvrzeno po zarezervování. 

Platby jednotlivců

V případě ztráty elektronikcého klíče od pokoje vám bude účtována pokuta 300 Kč. V případě ztráty klíče jste povinni nás o tom ihned informovat.

V den příjezdu Vám Long Story Short vytiskne fakturu na celou částku pobytu.
Ubytování se platí při příjezdu (check-in).
Přijímáme platby v Českých Korunách a kreditní/debetní kartou společností Visa, MasterCard 
Pokud potřebujete potvrzení rezervace pro účely víz, požadujeme platbu předem v plné výši.

Platby skupin

V případě ztráty elektronikcého klíče od pokoje vám bude účtována pokuta 300 Kč. V případě stráty klíče jste povinni nás o ztrátě ihned informovat. 
Od skupin o 10 a více osobách požadujeme deposit ve výši 50 % z celkové částky při provedení rezervace.

Příjezd / Odjezd

Recepce je otevřená od 7:00 do 23:00 hodin. 

Potřebujete-li nás kontaktovat mimo naši provozní dobu,  volejte na telefonní číslo, které  je uvedeno na recepci a vstupních dveřích.
Pokud přijíždíte v pozdních hodinách, prosím, dejte nám to vědět komentářem při provedení rezervace. 
Přijedete-li po půlnoci bez oznámení předem, nebude možné provést check-in a bude Vám účtována první noc ve výši 100 %!! 
Příchozím hostům po 23.00 bez rezervace není ubytování garantováno.
Check-in je možný od 15:00 hodin.
Check-out je výlučně do 11:00 hodin.
Pokud přijíždíte dříve, než je možné provést check-in, můžete si u nás uschovat zavazadlo a odpočívat, případně poznávat město. Úschovna zavazadel je Vám k dispozici v den příjezdu i odjezdu.

Ceny

Ceny uvedené na našich webových stránkách jsou vždy aktuální, platné a mohou se lišit od cen uvedených na jiných webových stránkách poskytující ubytování.
Potvrzení rezervace se stává smlouvou na postel/pokoj za cenu dostupnou v čase provedení rezervace.
Hostel Long Story Short si vyhrazuje právo na změnu cenové nabídky kvůli ekonomickým důvodům, jako jsou pohyby měn, inflace nebo zvýšení nákladů ze strany dodavatelů.
Změny v cenové nabídce se zpětně netýkají rezervací, které již byly hostelem Long Story Short potvrzeny.

Události vedoucí ke škodám

Přijetím podmínek hostelu Long Story Short uznáváte a přijímáte odpovědnost za jakoukoliv škodu způsobenou hostelu Long Story Short (včetně budovy, interiéru, zaměstnanců, ostatních hostů nebo sousedů) Vámi, členy Vaší skupiny nebo kýmkoliv, koho jste si pozvali Vy nebo Vaše skupina. 

Umožňujete tím také hostelu Long Story Short naúčtovat na kartu (použitou pro danou rezervaci) celkovou částku pokrývající opravy vzniklé škody do původního stavu.

Vyhrazujeme si právo Vám odmítnout přístup do hostelu nebo Vás požádat o odchod bez odškodnění v případě obzvláště nevhodného chování (např. pod vlivem drog a jiných návykových látek, rušení hostů nebo sousedů, agresivního nebo hrubého jednání).

Hluk a výtržnosti jsou nepřijatelné.

Prosím omezte hluk na minimum po 22. hodině. V našem městě je doba nočního klidu stanovena zákonem č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, v platném znění.

Na základě porušování vnitřního/domovního řádu můžete být vyzváni k odchodu a/nebo k platbě pokuty.

Domácí zvířátka

V Long Story Short mají domácí zvířátka přísný zákaz. Při pořušení tohoto pravidla máme nárok Vám účtovat pokutu ve výši 1000 Kč. 

Kouření

Jsme nekuřácká provozovna.

Pokud budete přistiženi při kouření uvnitř budovy, nebo pokoj po Vašem odjezdu bude vykazovat znaky, že se vevnitř kouřilo, jako například cigaretový zápach nebo cigaretové nedopalky bude Vám účtována  pokuta 1000 Kč (40 EUR) na kartu, kterou jste použili při rezervaci Vašeho pokoje.

Ostatní informace

V případě, že by Vám hostel Long Story Short nemohl poskytnout za výjimečných okolností v době příjezdu smluvně dohodnuté pokoje, vyhrazuje si právo Vás ubytovat do jiného pokoje stejné nebo vyšší kvality bez dodatečných poplatků. Výše uvedené může být provedeno pouze se souhlasem zákazníka.

Pro bezpečnost našich hostů a jejich majetku je do hostelu zakázán vstup všem osobám, včetně rodinných příslušníků nebo přátel, kteří nejsou zaregistrováni jako hosté.

V souladu s platnými a účinnými zákony České republiky je prodávající zákazníkovi povinen vystavit účtenku. Zároveň je prodávající povinen nahlásit platbu online finančnímu úřadu, v případě technické závady, maximálně do 48 hodin.

Všechny strany se dohodly, že místo a jurisdikce týkající se jakékoli záležitosti související s těmito podmínkami budou v místech, kde se nachází hostel Long Story Short, a budou se řídit zákony České republiky.

Těšíme se na Vás a přejeme Vám šťastnou a bezpečnou cestu!  

LONG STORY SHORT
Hostel & Café

Koželužská 31

Olomouc

Czech Republic

+420 588 008 278

reception@longstoryshort.cz

www.longstoryshort.cz